Co nowego?,  O książce

Aga – bohaterka książki „Okruchy”

To wrażliwa i nieśmiała dziewczyna. Jest też bardzo przyjacielska, opiekuńcza i ponad wiek odpowiedzialna. Trudne relacje z rodzicami sprawiają, że wciąż czuje się nie dość dobra, by zaspokoić ich oczekiwania.

Gdy trafia do liceum, starsze koleżanki wybierają ją na swoją ofiarę. Czy zdoła się im przeciwstawić? Czy przyjaźń z dzieciństwa sprawi, że dziewczyna przypomni sobie o własnej sile?

Jako pierwszoklasistka Aga nie powinna brać udziału w przedstawieniu. Jednak nie sposób nie dostrzec jej talentu… Dziewczyna będzie odpowiedzialna za stroje i dekoracje. Zawiść starszych koleżanek staje na drodze do spełnienia jej marzeń.

Ten rok przynosi same kłopoty. Przyjaźnie zostają wystawione na próbę, rodzice mają zbyt dużo własnych problemów, nowa szkoła nie jest przyjaznym miejscem. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze rozterki sercowe. I chłopak, który nie daje o sobie zapomnieć.

 „Dziewczyna, która widziała więcej, która nie wierzyła ogólnie przyjętym prawdom. Dziewczyna, która powiedziała: on taki nie jest, znam go lepiej niż wy wszyscy. Ta dziewczyna miała wielką moc. Być może chłopak rzeczywiście był zły, ale uwierzył jej. Poszukaj tej dziewczyny. – Patrzył na nią swoimi czarnymi jak noc oczami. – Ona tam jest. Dzielna i silna. Ona nie wierzy, że ktoś może więcej tylko dlatego, że inni tak sądzą, że trzeba się bać, bo inni się boją. Nie strać tej dziewczyny, ona sprawia, że jesteś wyjątkowa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.